Hapları asla işte bu yüzden kırmamalısın

Neden hapları çiğneyemiyorsunuz önemli bir nüans
Özel bir filmle kaplı bazı hazırlıklar var. Mide zarınıza zarar verebilecek veya mide suyunun çalışmasını etkileyebilecek bileşenler içerir. Anladığınız gibi tabletleri çiğneyemezsiniz veya ikiye bölemezsiniz.

Tablet kırılabilir mi? Evet, ancak yalnızca üzerinde bir çizgi görürseniz.
Şimdi hapları yutmaktan korkuyorsanız ne yapacağınızı bulalım. Öncelikle küçük hapın herhangi bir yere sıkışıp kalmayacağını, boğulmayacağınızı ve başka hoş olmayan durumlar olmayacağını unutmayın. Acısız ve sağlığınız için gerekli olduğunu anladığınız anda rahatlıkla içebilirsiniz.

Neden kapsülleri açamıyorsunuz – yan etkiler var
Kapsüllerde de durum tabletlerde olduğu gibidir. Elbette haplardan çok daha büyüktürler ve yutulmaları daha zordur ancak koruyucu kabukları midenin agresif içeriğinin kapsülün tıbbi özelliklerini öldürmesini önleyecek şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle kapsülü döküp içip içemeyeceğinizi düşünüyorsanız kesinlikle hayır.
Ayrıca kapsülü neden açamadığınızı bilmiyorsanız etkisinin keskin bir şekilde azalacağını ancak yan etkilerinin sayısının artabileceğini bilin.

Kapsülü yutmak mümkün değilse… kanıtlanmış bir yaşam tüyosu
Forumlarda hastalarından gelen ana soruları paylaşan doktorların paylaşımları defalarca yer aldı: “Kapsül yutamıyorsam ne yapmalıyım?”. Yani eğer kapsül yutmayı bilmiyorsanız, yapamıyorsanız o zaman bu sorunu çözmenin evrensel bir yolu var.
Öncelikle hâlâ ilaç almanız gerektiğini düşünün çünkü bu yalnızca durumunuzu iyileştirecektir. Ayrıca, kusma refleksini “bastırmak” için başka bir şeyle dikkatinizi dağıtmaya çalışın ve ardından şu noktaları izleyin:
ağzınıza biraz su alın;
bir tablet veya kapsülü ağzınıza koyun ve yutun
Önemli: Tabletleri ağzınıza koymadan önce bir miktar su içmelisiniz. Böylece tablet veya kapsül, kusma refleksinin ortaya çıkmayacağı için dile yapışmayacaktır.
Bu ipuçlarını takip ederek hapları sorunsuz bir şekilde alabilecek ve daha hızlı iyileşebileceksiniz. Ancak herhangi bir ilacı almadan önce bir doktora danışmanız gerektiğini unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x